İhracat İthalat danışmanlık hizmetimizin içerisinde sunduğumuz sonuç odaklı çözümler sayesinde çalıştığımız firmalarımızın kısa bir süre içerisinde ihracata İthalata başlamalarına, ihracat İthalat yapıyorlarsa var olan pazarlarını genişletmelerine,  bazı pazarlarda aranılan firma pozisyonuna gelmelerini sağlıyoruz. Tabi ki alanında uzman ekibimiz sayesinde birçok hedef pazardaki  uluslararası satış ile ilgili birçok tekniği kullanabiliyoruz.

Firmalarımıza  sağladığımız  ihracat ithalat danışmanlığı  hizmetimiz sayesinde mevcut altyapınızı geliştirir, kurumsal kimliğinizi oluşturur, ihracat ithalat stratejisini belirler, yurt dışı görüşmelerinizi yapar, tekliflerinizi sunar, yeni potansiyel müşteriler kazandırır, potansiyel müşterilerin takip süreçlerini yürütür, yurt dışı e-mail trafiğinizi yönetir, online yada yüz yüze görüşme taleplerini karşılar, sosyal medya hesaplarını yönetir, gelişmeleri raporlarız.  Kısaca tüm ihracat ithalat işlemlerinin  koordinasyonunu sağlarız.

İhracat İthalat  Danışmanı Ne İş yapar?

Firmalar, uzun süre önce kurulmuş ticari hacimleri büyük firmalar olsalar da, çoğunlukla ihracat ithalat problem yaşayabilirler. Doğru ürünleri doğru müşterilere doğru zamanda ulaştırmak çok kolay olmayabiliyor. Uluslararasında  üzerinde yapılan ticaret dikkate alındığında oyunculardan biri olabilmek firmaların büyümesinde ve güçlenmesinde olağan üstü etkiler yaratacaktır. Uzun zaman ticaretin içerisinde olan bir firma olsun, ticarete henüz yeni başlamış olsun , işinde uzmanlaşmış bir İhracat İthalat Danışmanından yardım almak firmaların ihracat ithalat  işlemlerinde karşılaşacağı riskleri en aza indirecek , kısa zamanda, sonuç odaklı işlemler  elde etmelerini sağlayacaktır.

Çok iyi bildiğinizi düşündüğünüz sektörünüz ve imalatınız ile ilgili bir ihracat ithalat danışmanı size hangi konularda nasıl yardımcı olabilir? ihracat İthalat Danışmanınız sizler için detaylı bir Pazar araştırması yapacaktır. Rakip firmalarınızı, müşteri profilinizi doğru anlayabilmek için son derece önemlidir. Bu süreç bazen birkaç ay sürebilmektedir.

Hedef pazarınız nedir? Hedef pazarda düşündüğünüz ürün gerçekten talep görüyor mu? Kalite, Uygun fiyatlandırma , lojistik nasıl olmalıdır? İhracat İthalat Danışmanınız doğru müşteriye, doğru soruları sorarak ve uzun süreli çalışmalarının vermiş olduğu deneyimle bilgileri analizden  geçirerek sizlerin doğru imalatı yapabilmesini sağlayacaktır.

Danışmanınızın; doğru kalitede olan ürününüzü ,doğru müşterilere, doğru zamanda,  doğru fiyatlandırmalar ve doğru lojistikle ulaşabilmenizi sağlaması ilk adımınız kadar önemli olacaktır. İhracat İthalat  Danışmanınız müşterinizle olan ilk temasınızdan, ürünlerinizin müşterinize ulaştığı teslim noktasına kadar; belgelendirme, faturalandırma, ödemeler, lojistik ve gümrük işlemleri gibi size bütün bu süreçleri doğru yönetmenizde destek olacaktır.

İhracat Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

İhracat İthalat Danışmanlığının, doğru müşteriye doğru ürünlerin ulaştırılmasından ibaret bir kerelik bir hizmet olduğu hakkında genel geçer yanlış bir düşünce vardır.

İhracat İthalat  danışmanlığı; insan kaynakları, muhasebe, üretim gibi departmanlarınızın sürece entegrasyonundan başlayarak mevcut durum analizlerinin yapılması, ürün konumlandırma, GTİP çalışması, stratejik yol haritasının belirlenmesi,  marka değerinin oluşturulması, yurt içi ve yurt dışı rakiplerinin analizleri, müşterilerin sınıflandırılması,  müşterilerin uzun süreli iş birlikleri için firma bünyesine kazandırılması gibi pek çok alanda sizlere destek olacaklardır.

Halim ÖZTÜRK Danışmanlık olarak iş dünyasında stratejik, operasyonel, finansal ve yönetimsel konularda uzmanlık sunan profesyonel bir oluşumdur. Bu firmalar, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere, kurumlara veya bireylere danışmanlık hizmetleri sunarak, onların başarılarını artırmayı hedefler.

En Son Portföy

Herhangi bir yardım lazım mı? Veya Temsilci Arıyoruz

Çalışma Saatleri : Pazar-pazartesi, 09:00-17:00
© 2022 Halim ÖZTÜRK Danışmanlık . All Rights Reserved.